تبلیغات
دزفول قهرمان، پایتخت مقاومت ایران...... - فیلترینگ سایتها و رسانه های مخرب....
تاریخ : شنبه بیستم اردیبهشت 1393 | 05:00 قبل از ظهر | نویسنده : سید مجتبی صائبی نیا
(ﻭ ﺑﺎﻳﺪ ﺑﺮﺧﻰ ﺍﺯ ﺷﻤﺎ ﻣﺴﻠﻤﺎﻧﺎﻥ، ﺧﻠﻖ ﺭﺍ ﺑﻪ ﺧﻴﺮ ﻭ ﺻﻠﺎﺡ ﺩﻋﻮﺕ ﻛﻨﻨﺪ ﻭ ﺍﻣﺮ ﺑﻪ ﻧﻴﻜﻮﻛﺎﺭﻯ ﻭ ﻧﻬﻰ ﺍﺯ ﺑﺪﻛﺎﺭﻯ ﻛﻨﻨﺪ، ﻭ ﺍﻳﻨﻬﺎ (ﻛﻪ ﻭﺍﺳﻄﻪ ﻫﺪﺍﻳﺖ ﺧﻠﻖ ﻫﺴﺘﻨﺪ) ﺭﺳﺘﮕﺎﺭ ﺧﻮﺍﻫﻨﺪ ﺑﻮﺩ.) (آل عمران 104)

در تمام آیات و روایات همیشه امر به معروف، بر نهی از منکر پیشی گرفته است. و برداشتی که از این موضوع میشود این است که برای نهی افراد از منکرات باید ابتدا معروفی جایگزین آن گردد. (معروفی که مناسبتر و لذت بخشتر از آن منکر باشد) و الا این امر به معروف و نهی از منکر محکوم به شکست خواهد بود.
حتی این موضوع در چهار چوب ارتباط عبد با معبود نیز صادق است به طوری که امام علی علیه السلام میفرماید: هر گاه دری از خوشبختی به رویت بسته شود در دیگری از خوشبختی به رویت باز شده است.
پس از اثبات این موضوع، بحث فیلترینگ سایت ها و شبکه های اجتماعی از سوی کار گروه تعیین مصادیق مجرمانه مطرح میشود که به اعتقاد من عمل اشتباهی بوده که صورت گرفته (البته این بدان معنا نیست که هیچ سایتی نباید فیلتر گردد) اشتباه در فیلترینگ این بوده که قبل انجام معروف، منکر صورت پذیرفته ( به عنوان مثال: چندی پس از اینکه عمل فیلترینگ سایتهای فیسبوک و یوتیوب انجام گرفت تازه ایجاد سایتهایی مثل فیسنما و آپارات آغاز شد که به اعتقاد من اصلا توان مقابله با آنها را ندارند)
ضمنا به عقیده من، اگر بجای اینکه عمل فیلترینگ روی سایتها و رسانه ها اعمال شود، بر روی اذهان عمومی جامعه انجام می پذیرفت بسیار کارآمد تر بود چرا که فیلترینگ سایتها با فیلتر شکن، شکسته میشود ولی فیلترینگ ذهنها با هیچ نرم افزار و فیلتر شکنی شکسته نخواهد شد.   


  • اسپرت
  • زمستانه
  • کارت شارژ همراه اول